Valge, see on paljude tahkudega värv

Kas olete kunagi mõelnud, miks valge vannitoas nii populaarne on, ja siis avastanud, et valge polegi alati ühesugune?

Kõik, kes on kunagi ehituspoe värviriiuli ees seisnud, on saanud teada, et valgel värvusel on palju nüansse. Valgeid toone on teada umbes 100. Skaala hõlmab näiteks vana valget, polaarvalget ja elevandiluuvalget ning kindlasti olete millalgi komistanud ka alpi valge otsa.

ALPIVALGE, mis see täpsemalt on?

Alpivalge on veidi soojem valge toon, mis on mõeldud spetsiaalselt vannituppa ja mille Euroopa sanitaarkeraamika tööstuse liit määratles juba 1987. Astal. Mõnikord nimetatakse seda ka sanitaarvalgeks. Tegemist on väga neutraalse värviga. Alpivalge toob vannituppa värskust, avarust ja heledust. Lisaks kehastab see värv hügieeni ja puhtust. Üldiselt kehtib kõigi valgete toonide kohta: kollakas varjund lisab ruumile soojust ja heaolutunnet. Jahedamad sinised ja hallid variandid annavad pigem sirgjoonelise, külmema välimuse. Siiski tuleb arvestada, et isegi täpselt määratletud valge toon võib eri materjalide, näiteks plasti, klaasi ja keraamika puhul erinevalt mõjuda. See sõltub nägemise füüsikast.

Kuidas töötab meie värvitaju?

Nägemise juures on olulised kolm tegurit: valgusallikas, vaadeldav objekt ja vaatleja ise, sest värvide ja objektide tajumine on silma ja aju kokkumängu tulemus. Meie taju jaoks on otsustava tähtsusega see, kuidas vaadeldav objekt valgust peegeldab. Kui valgus peegeldub 100% tagasi, näeme puhast valget. Kui tagasipeegeldust ei ole, näeme musta. Oluline on ka pinna kvaliteet: näiteks kriimustustega WC-poti kaas on teist värvi kui kriimustusteta kaas.

Neutraalsed värvid vannitoas on väga populaarsed

Paljud vannitoad on tänapäevalgi klassikaliselt valged. Nii nagu köök on ka vannituba ruum, mille paljud inimesed kujundavad ajatult. See selgitab asjaolu, miks paljud koduomanikud eelistavad neutraalseid värve. Valge ei ole moevärv. See sobib kõigega ning kui miski peaks katki minema, leiab sellele asenduse hõlpsamini kui moevärvide puhul.

Vaja on kujundaja kätt

„Toon-toonis vannitoa kujundamine, kus kõik esemed on sama valget värvi, on keeruline,“ räägib värvi- ja materjaliekspert Martin Rohrer firmast Geberit. Ta soovitab järgmist: „Ostke sanitaartehnika ühelt tootjalt ja samast sarjast – nii ei teki olukorda, kus näiteks valamu ja WC-pott on erinevat värvi. Mängige kontrastidega. Näiteks võite kombineerida valge keraamika ja puidust mööbli või muid värve. Kui soovite siiski kasutada võimalikult palju klassikalist valget, soovitan kasutada kirjusid aksessuaare, näiteks vannitoatekstiile, et vannitoale rohkem värvi anda ja harmooniline tasakaal luua.“

Vannitoa tooted

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas