Sanitaarruumide planeerimineVeelgi parem vannitoa planeerimine – Geberit'iga

Hea vannitoa planeerimine on hädavajalik

Vannituba kui puhkekoht, kus inimesed veedavad palju aega

Keskmise eluea jooksul veedame umbes 850 päeva vannitoas, mis võrdub rohkem kui kahe aastaga meie elust. Käime duši all umbes 30 000 korda ja veedame WCs üle 300 päeva. Seda arvestades on vannituba selgelt palju olulisem, kui me arvata oskame.

Selleks, et vannituba vastaks kasutajate individuaalsetele vajadustele ja saaks mõnusaks lõõgastuskohaks, on ülioluline hea vannitoa planeerimine, mis on kooskõlas kasutajate isiklike vajadustega.

Just selles toetab Geberit professionaale ideaalse vannitoa planeerimisel vastavalt nende klientide ootustele, muutes nende projektid tõelisuseks. Edukas projekt sõltub tõhusast sanitaarruumide planeerimisest kokkuleppel lõppkliendiga.

Sanitaarruumide optimaalne planeerimineVannitoa korraldamise nõuanded

  • Hästi läbimõeldud vannitoa planeerimine algab kohe, kui tuppa sisenete. Pöörake erilist tähelepanu vaatevälja.
  • Vannitoa mööbelvalamu on tavaliselt paigutatud vannitoa keskele. See peaks olema kergesti ligipääsetav ja asuma sissepääsu lähedal.
  • Selleks, et tagada privaatsustunne, ei tohiks WC-pott teisalt kohe sissepääsu juurest nähtav olema. See vannitoaelement sobituks kõige paremini (poolkõrgusega) eelseina taha või seinasüvendisse.
  • Dušid on klientide seas üldiselt populaarsemad kui vannid. Seda silmas pidades peaksite selles planeerimisetapis arvestama rohkema ruumiga.
  • Vaade vannist peaks üldist lõõgastumist toetama. Sellega seoses on eelistatav, et teie kliendid oleksid näoga akna, mitte WC-poti või radiaatori poole.
  • Ukse lähedal olev valamu on praktiline, kui soovite lihtsalt käsi pesta või kiiresti soengut kontrollida.
  • Arvestada tuleks ka sellega, et toad, kus kosmeetikapeegel on sissepääsualas, tunduvad suuremad ja avatumad.
Sanitaarruumi – varjatud tualettruumi – planeerimisel arvestage vaateväljaga
Liikumis- ja tegutsemisalad on eriti olulised väikestes vannitubades

Vannitoa paigutusPange tähele liikumis- ja tegutsemisalasid

Heas vannitoakujunduses on oluline järgida teatud minimaalseid vahemaid ja mõõtmeid, et tagada maksimaalne mugavus. See on ainus viis kindlustada, et vannitoaelemente, nagu kosmeetikalauda või WC-potti, saab mugavalt kasutada. Lisaks sanitaarseadmete ruumile vannitoas tuleb alati arvestada piisavate liikumis- ja tegutsemisaladega.

Liikumisala: iga vannitoaelemendi ette tuleb planeerida vähemalt minimaalne takistusteta põrandapind. Liikumisalad võivad kattuda ainult siis, kui ei ole oodata vannitoaelementide samaaegset kasutamist. Soovitatavate miinimummõõtmete puhul tuleb järgida ka kohalikke standardeid.

Tegutsemisala: piiramatu juurdepääsu võimaldamiseks, kui vannitoaelemendid on samal ajal kasutusel, tuleb lisaks liikumisalale planeerida tegutsemisala.

Renova Compact: Liikumis- ja tegutsemisalad on olulised ka külaliste vannitubades
Sanitaarruumi planeerimisel tuleb arvestada liikumis- ja tegutsemisaladega

Digitaalsed planeerimisvahendid professionaalidele

Geberit pakub professionaalidele laia valikut digitaalseid planeerimistööriistu, nagu Geberit ProPlanner

Sanitaartehnikutele, torulukkseppadele ja arhitektidele on saadaval ka palju kasulikke planeerimisvahendeid:

PaigaldussüsteemidVannitoadisaini põhitõed

Paigaldussüsteem tootega Duofix

Paigaldussüsteemid on nüüdseks üldtunnustatud standard, mis on vannitubade ja sanitaarruumide projekteerimise ja sisseseade aluseks. Need koosnevad raamkonstruktsioonist ja sellega seotud paigalduselementidest, mida täiendavad toite- ja äravoolutorud. Paigaldussüsteemid võib jagada kolme valdkonda:

1. Eelseina paigaldamine: paigaldussüsteem paigaldatakse vaheseina ette. Paigalduselemendid integreeritakse eelseina ning paigaldatakse toite- ja äravoolutorud. Eelseinu saab ehitada tugeva või kerge konstruktsiooniga. Selle kõrgus võib olla osaline, toakõrgune või nende kahe kombinatsioon. Üle põranda jooksvate torude kanaleid saab integreerida ka eelseinana.
Sobivad süsteemid on järgmised: Geberit Duofix ja Geberit GIS

2. Seina sisse paigaldamine: siin asub paigaldustasand koos paigalduselementide ja torustikuga ruumi eraldavas vaheseinas. Ruuminõuete tõttu ehitatakse siseseinad valdavalt kergete konstruktsioonimeetoditega.
Sobivad paigaldussüsteemid on järgmised: Geberit Duofix ja Geberit GIS

3. Eraldiseisvad paigaldusseinad: neid kasutatakse peamiselt ruumikate vannitubade sisekujunduses. Neid saab kasutada ainult sobivate süsteemidega kipsplaadikonstruktsioonides, näiteks Geberit GIS. Need seisavad ruumis eraldi saarena või on ühelt poolt seinaga ühendatud. Eraldiseisvate saarte puhul suunatakse toite- ja äravoolutorud läbi põranda või põrandasse.

Kas vajate lisateavet?

Vastame alati hea meelega.

Korduma kippuvad küsimused sanitaarruumide kohta

Lugege sarnaseid teemasid