Katuselt sademevee äravoolusüsteem Pluvia on paigaldatud arvukatele jalgpallistaadionitele. See on mõistlik valik mitmesugustel põhjustel.
Vihmavalingu ajal ei ole jalgpall lõbus, vähemalt mitte siis, kui seisate väljakul. Paljude jalgpallistaadionite publikuala on aga katusega ja paljudele neist on paigaldatud katuselt sademevee äravoolusüsteem Geberit Pluvia. Seetõttu rõõmustavad pealtvaatajad kuivas.
Süsteem imeb vee katuselt lehtrikujuliste äravooluavade kaudu, milles tekib alarõhk. Torud täituvad kiiresti veega. Tekib kiiresti voolav katkematu veesammas. Imivaakum tagab äravoolusüsteemi suure jõudluse, mistõttu katusel on vaja suhteliselt vähe sissevooluavasid. Tänu sellele saab kasutada pikemaid horisontaalseid torulõike vihmaveepüstikuteni.
Arhitektuurilised ja konstruktsioonilised eelised
Geberiti tootejuhi Andreas Mosebachi sõnul on need omadused süsteemi suureks eeliseks staadioniehituses. Katus katab harva kogu staadioni. Väljak jääb avatuks, ainult väljaspool on seinad. Vihmaveetorud saab vaid sinna paigaldada, mistõttu pikemad horisontaalsed lõigud on vältimatud. „Pluvia on seega staadioni ehitamise korral ideaalne lahendus.“
Kõigele lisaks on äravoolulehtrite suur maht sobiv suure vooluhulga korral. „Staadioni katus on suure pindalaga,“ ütleb tootejuht. „Pluvia äravoolusüsteem saavutab suure jõudluse vähese materjaliga. Nii saab terve staadioni katuse tühjendada vaid mõne vihmaveepüstiku abil,“ selgitab Andreas Mosebach. See tähendab, et süsteem vajab vähe ruumi ja pakub suurt arhitektuurilist vabadust, mis on staadioniehituses oluline tegur. „Staadionid on tavaliselt arhitektuursed meistriteosed.“ Pluvia on kasutusel jalgpallistaadionitel kogu maailmas. Siin on valik näiteid.