Värske õhk kõigile
Ebameeldivaid lõhnu pärast „suuri tegusid“ tunneb ilmselt igaüks. Sellegipoolest selle teket ei soovita. Kasutame meelsasti kõiki nippe, et keegi teada ei saaks.
Miks tekib vannituppa pärast tualetiskäiku lõhn?
Lõhnade teke pärast tualetis käimist on normaalne. Selle põhjuseks on gaasid, mis pärast suurema häda tegemist vabanevad. Soolebakterid tekitavad neid gaase toidu seedimise ajal. Et potil käimine ja eelkõige sellega kaasnev lõhn on tabuteema, kasutavad inimesed lõhnade neutraliseerimiseks kõige erinevamaid abivahendeid. Aga mis päriselt aitab?
Neli abivahendit lõhnade vastu vannitoas
Igaühel on elu jooksul välja kujunenud oma nipid. Mõned on siiski rohkem levinud ja on ka efektiivsed.
1. variant: värske õhk
Akna avamine õhutamiseks on end kiire ja tõhusa meetodina tõestanud. Ökoloogilistel põhjustel tuleks aken siiski lühikeseks ajaks avada. See kehtib eelkõige talvekuudel, kus muidu kütteenergia asjatult raisku läheks. Põhimõtteliselt on regulaarne õhutamine vannitoas, kus on suur õhuniiskus, ka muidu soovitatav ja aitab vältida hallituse teket.
2. variant: vannitoaventilaator
Ilma aknata vannitoas aitab integreeritud ventilaator ebameeldivat lõhna kõrvaldada ning vannituba pärast vannis või duši all käimist kiiresti õhutada. Vannitoaventilaatori võimsus määrab selle, kui kiiresti õhk vannitoas värske vastu vahetub.
3. variant: lõhna lühiajaline kinnikatmine
Üks variant ebameeldiva tualetilõhna summutamiseks on tikkude põletamine. Põlevad tikud varjavad väävlisisalduse tõttu veidikeseks ajaks tualetiskäigu märgid, kuid ei eemalda neid täielikult. Siia abivahendite kategooriasse kuuluvad ka lõhnapihused, ruumilõhnastajad ja õlid. Selle variandi puhul on oht saavutada üledoseerimisega vastupidine efekt. Kellele see ikka meeldib, kui selline väike ruum nagu vannituba mahavoolanud lõhnaõlipudeli järele lõhnab?
4. variant: moodne tehnoloogia
Uuenduslikem ja efektiivseim variant on lõhnaeemaldusmoodul, mis lõhna kiiresti ja tekkekoha lähedal ära imeb, enne kui see ruumis levib. Kas tuleb tuttav ette? Muidugi! Köögis lülitate ju samuti õhupuhasti pliidi kasutamise ajaks sisse. Vannitoas on võimalus keraamikasse integreeritud,lõhnaeemaldus käib loputuskastis oleva mooduli ehk integreeritud värskendusfiltri abili.
4. näpunäide: muidugi. Ventilatsioon!
Koha tuulutamine on osutunud kiireks ja tõhusaks vahendiks niiske õhu vahetamiseks värske õhuga. Kui tuulutate oma vannituba regulaarselt, saate vältida hallituse teket. Ökoloogilistel põhjustel ei tohiks talvekuudel akent tundideks lahti jätta, sest muidu raiskate asjatult kütteenergiat. Ventilatsioon on eriti tõhus, kui avatud aknad põhjustavad tuuletõmbust. Selleks on kõige parem avada nii vannitoa aken ja uks kui ka aken teises ruumis, et niiskus kiiresti välja pääseks. Kui teil pole vannitoas akent, lülitage ventilatsiooniseade mõneks ajaks sisse. Samuti saate avada vannitoa ukse ja vastas oleva toa akna. Niiske õhu ruumist väljumise ja teistesse ruumidesse kogunemise tagamiseks tuleks teistesse ruumidesse suunduvad uksed suletuks jätta.
5. näpunäide: vahetage ventilatsioonifilter
Akendeta vannitubades aitab vaikimisi paigaldatud ventilatsiooniagregaat teadaolevalt ebameeldivat lõhna kõrvaldada. Seadme jõudlus määrab, kas ja kui kiiresti on vannitoa õhk taas värske. Kui aga ventilatsioon on vananenud või katki, võib see ka aktiivselt õhus ebameeldivaid lõhnu tekitada. Kui filter on ummistunud või ventilatsioon rikkis, võib vannitoas tekkida ebameeldiv lõhn. Värske õhu sissetoomise asemel toob defektne seade ebameeldiva õhu tagasi vannituppa. Olenemata olukorrast: puhastamine, hooldus ja võib-olla ka uus toode on kindlasti teie aega väärt.
6. näpunäide: puhastage lõks
Ebameeldivad lõhnad võivad tegelikult pärineda kaugemalt: näiteks kui lõks või äravool on ummistunud. Kolb on kasulik jääkide vabastamiseks, tekitades vaheldumisi positiivse ja negatiivse rõhu.