Ideaalne paigalduskõrgus

Vannitoaelementide paigalduskõrgused on olulised nii suurtele kui ka väikestele

Miski pole nii frustreeriv kui madalale paigaldatud valamu. Pidev kummardamine tuletab iga päev meelde, et vannitoa planeerimisel on jäänud tähelepanuta üks oluline aspekt: paigalduskõrgus.

Kui kõrgele tuleb siis valamu, WC-pott või peegelkapp monteerida? Vastus on väga lihtne: Oleneb. Ja nimelt sellest, kas ollakse suurt või väikest kasvu, heas vormis või piiratud motoorikaga. Umbes 176 cm kehakasvuga inimestel on hea. Nad saavad kasu standarditest, mis määravad kindlaks paigalduskõrgused. Suurema kehakasvu korral on 80 cm kõrgus valamu jaoks selgelt liiga madal. WC-poti puhul võib standardkõrgus 40 cm olla samuti liiga madal. Siis pigem kükitatakse WC-potil, kui istutakse, mis on anatoomiliselt küll parem, kuid püstitõusmiseks siiski pingutavam.

Paigaldajad paigaldavad sanitaarelemendid standardkõrgusele, kui puuduvad teistsugused instruktsioonid. Kui soovitakse teisi paigalduskõrguseid, tuleks see enne paigaldusettevõtte või planeerimisbürooga läbi rääkida ja siduvalt kokku leppida. Lisaks on soovitatav tuletada seda kokkulepet veidi enne paigaldamist volitatud paigaldajatele meelde.

Seda ütleb standard

Iga inimene on erinev ja erinev on ka ideaalne paigalduskõrgus. Kui pole väljendatud ühtegi teist soovi, paigaldatakse vannitoa elemendid standardi järgi.

 • Peegel või peegelkapp
  Vahemikus 100 cm kuni 180 cm. Siin sõltub sellest, kas ka madalama vaatekõrgusega inimesed soovivad peeglit mugavalt kasutada.
 • Valamu
  80 cm (standard); Geberiti soovitus: 85 cm
 • Riidekonks
  110 cm
 • WC
  40 cm (standard); Geberiti soovitus: 41.42 cm

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas