Kätepesuvalamu | Geberit Eesti

Kui väike tohib olla valamu?

Pole juhus, et väljaulatuvus, st standardse valamu sügavus on aja jooksul umbes 48 cm juurde pidama jäänud. Mitte ainult keraamika, vaid ka selle juurde kuuluv mööbel ja valamusegisti on enamasti selle mõõdu järgi valmistatud.

Paljude igapäevases kasutuses olevate esemete juures on selline standardiseerimine tööstusliku arengu tulemus. Varem oli osa valamutest tunduvalt suuremad. Seega on suundumus olnud väiksemaks muutumise poole. See on ka loogiline, sest elupaigad ja seoses sellega ka vannituba ja külaliste WC-d muutusid samuti üha väiksemaks. See trend ei jäänud lihtsalt 48 cm juures pidama. Tänapäeval on palju minivalamuid, mille väljaulatuvus on 37 või 25 cm ja mis on mõeldud spetsiaalselt väikestesse minivannitubadesse.

Käte pesemine valamu juures

Hollandlaste lemmikud

See, mis on aktsepteeritav, oleneb aga täielikult sellest, kes asja vaatab. Kellegi teise lemmik võib olla vägagi üllatav ja seda tõestab pilk Hollandisse. Siin meeldivad inimestele väikevormid, mis ei ole hollandlaste keskmist kasvu arvesse võttes eriti loogiline. Selle eelistuse taga pole ka konkreetsed „füüsilised“ põhjused, vaid (ehitus)traditsioon.

Asi on kokkumängus.

Olgu traditsioonidega kuidas on – mida ikkagi silmas pidada, kui on soov leida külaliste WC-sse väike, kuid hea valamulahendus?

  • Valamu kuju: suuruste skaala alumises osas tuleks valida nii suur kui võimalik. Selles segmendis võib tihti leida asümmeetrilisi vorme, kus valamusegisti asub hoopis küljel – see võimaldab ruumi maksimaalselt ära kasutada ning seda jääb veidi üle ka hoiustamispinna jaoks.
  • Valamu sügavus: piisavalt ruumi selleks, et käsi vee all hoida, on muidugi enesestmõistetav. Selle saab salongis kohapeal proovides hõlpsalt kindlaks teha.
  • Valamusegisti suurus: võimaluse korral on soovitatav vaadata valamut segistit koos ning teha kindlaks, kus veejuga keraamikale voolab. Valamusegistite tootjad pakuvad oma tootesarjades tihtipeale ka väikeseid segisteid, mis on mõeldud külaliste WC-desse. Segistiga kokku sobiv väike valamu võib valmistada palju rõõmu.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas