Vee säästmine lihtsaks tehtud

Säästev ümberkäimine vee kui hinnalise ressursiga on mõistlik ja säästab raha. Esmajoones saab sellest kasu keskkond, sest veega kaasneb energiakulu, mida on vaja joogivee puhastamiseks ja transpordi ning heitvee kõrvaldamiseks.

Läänemaailma majapidamistes kulutatakse üle poole veest vannitoas. Seetõttu tuleb siin eriti hoolikas olla. Suurimat säästupotentsiaali pakub kahesüsteemne loputus ja Stop and Go loputussüsteem tualetis.

Naine keerab veekraani lahti ning tunneb vee tugevust ja temperatuuri

Vee säästmine loputamisel

Kui varem kulus ühele loputusele umbes 12 liitrit vett, siis Stop and Go loputussüsteem ja hiljem kahesüsteemne loputus tõid kaasa tohutu vee säästmise. Mudelarvutuse järgi on kõigi kahesüsteemsete loputuste ja vajaliku varustusega loputuskastidega, mida on alates 1998. aastast paigaldatud, säästetud võrreldes tavalise loputussüsteemiga umbes 28 100 miljonit kuupmeetrit vett. Ainuüksi 2018. aastal säästeti 2880 miljonit kuupmeetrit vett. See on üle poole sellest, mida kõik Saksa majapidamised ühe aasta jooksul tarbivad.

Vee säästmine algab väikestest sammudest

Lisaks saab igaüks õige käitumisega hulga vett kokku hoida. Nii näiteks kulub duši all umbes 80 liitrit vähem vett kui vannis. Duši all seebitamise, aga ka hamba- ja kätepesu ajal vee kinnikeeramine säästab samuti üsna palju vett.

Lisaks võib paigaldada läbivoolupiiraja ja joaregulaatoriga vett säästvad dušiotsakud, millega piiratakse vee läbivoolu kraanist.

Vee tõhus säästmine vannitoas ei ole mingi vägitükk, vaid vajab lisaks õigetele sanitaartehnika toodetele kõigest veidi rohkem tähelepanelikkust.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas