Kes seda ei tunneks: Keset ööd annab täis põis endast märku, äratades sind sügavast unest. Tualetti minek on möödapääsmatu. Nõrgad valgusallikad aitavad leida WC-poti ka pimedas, sest vaatamata öisele häirimisele on keha veel poolunes. Seda eeskätt tänu melatoniini eritamisele. Uinumist soodustav hormoon vastutab selle eest, et meie keha läheb öösel peaaegu automaatselt unerežiimile.
Tervislik uni on väärtuslik vara. Kellel seda on vähe, see ei suuda terve päeva sada protsenti produktiivne olla. Selleks et sisemine kell vaatamata tualetiskäigule täielikult rütmist välja ei langeks ja saaksite võimalikult kiiresti jälle magama jääda, tuleb arvesse võtta järgmist:
- Hele valgus võib bioloogilise kella segi ajada ja aeglustada melatoniini tootmist. Seetõttu ärge pange teel tualetti võimaluse korral tuld põlema või kasutage hämardusfunktsiooniga öövalgustust.
- Vältige suure sinise osakaaluga valgust. See häirib melatoniini tootmist, mis on vajalik taas kergesti magamajäämiseks, sest see annab kehale signaali: Öö on möödas!
- Asetage vannituppa liikumissensoritega orienteerumisvalgustid, mis juhatavad Teile teed vannituppa minekuks. Sellised valgusallikad on enamasti kahvatud ja nõrgad. Nii valgustatakse sellega ainult kohta, kus tegevus hetkel toimub – tualetti – minimaalselt.