Vanniarmastaja või dušifänn

Vett? Jah, palun! Aga kuidas peaks soe vesi meie nahaga kokku puutuma? Küsimus„Vannvõi dušš?“ jagab inimesed kahte leeri. Kui ühed eelistavad kindlalt vanni, on teised veendunud, et kõige parem on käia duši all. Mis on aga looduse jaoks parem? Ja mida eelistab nahk?

Täis vann või dušinauding, mis on millal otstarbekas?

Keskkonna heaks

Kui käibestatistikat uskuda, kulub duši all kuni kolm korda vähem vett kui vannis. Vanni täitmiseks on vaja keskmiselt 150 liitrit vett. Viieminutilise dušivõtu ajal voolab aga olenevalt dušipeast ja duši kestusest tavaliselt torudest välja kuni 50 liitrit vett. Säästlikumad saavad koguni 30 liitriga hakkama. Sellisel juhul keeratakse dušš seebitamise ajaks muidugi kinni. Muu hulgas: duši all käimine on ka rahakotile soodsam. Vanniskäiguga kaasnevad võrreldes tavalise duši all käimisega kuni viis korda suuremad kulud vee ja heitvee eest.

Naha heaks

Põhimõte: lühike dušš on nahale parem kui pikalt vannis ligunemine – siin ei ole vanni lisatavaid aineid veel arvesse võetud. Kui nahk on terve, võib julgelt iga päev duši all käia, ilma et see nahka kahjustaks. Vältida tuleks mitu korda päevas väga kuuma veega või väga kaua pesemist, eriti kui nahk kipub kuiv olema. See paneb naha loomulike kaitsekihi asjatult suure koormuse alla.

Kokkuvõte

Lühike dušš on üldjuhul nahale tervislikum ja keskkonnaressursse säästvam. Kui aga talvel on siiski soov võtta üks soojendav vann, võib seda endale aeg-ajalt ikka lubada. Nagu ikka, kehtib ka siin mõõdukuse põhimõte.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas