Vannitoauks

Euroopa korterite keskmine vannituba on 4–7 ruutmeetrit suur. Külaliste WC-d on palju väiksemad. Kui ruumi on nii vähe, on iga juurdevõidetud lapike tõeline pluss, mistõttu tuleks planeerimisel arvestada ka uksega.

Sissepoole avanev vannitoauks
Vannitoauks, mis avaneb väljapoole
Väljapoole avanev vannitoauks säästab vannitoas ruumi

Arvestatav ruumivõit

Paljudel juhtudel saab vannitoaukse optimaalse paigutuse ja joondamisega kõige rohkem ruumi säästa. Vannitoa ukseava peaks olema 90 cm lai ja olema ilma lävepakuta. Nii pääseb sinna ka ratastooliga, kui see vajalik peaks olema. Kui uks avaneb sissepoole, vajab see avanemiseks ja sulgumiseks ligi ruutmeetri pinda. See pind vabaneb, kui uks väljapoole avanevaks projekteerida. Kui see pole võimalik, võib appi tulla lükanduks.

Ohutusaspekt

Väljapoole avaneval vannitoauksel on teisigi eeliseid peale ruumi võitmise. Üks aspekt on ohutus: kui inimene peaks vannitoas libisema ja õnnetult kukkuma, võib ta halvemal juhul liikumisvõimetuks muutuda või koguni teadvuse kaotada. Sissepoole avanevat ust teine inimene aga avada ei saa, kui teisel pool takistus ees on. Väljapoole avaneva ukse korral saab aga keegi kukkunud inimesele kiiresti appi minna. Ainus eeldus: uksel on lukk, mida saab hädaolukorras ka väljastpoolt avada.

Lisamugavus

Väljapoole avaneva ukse eelis on ka lihtsam koristamine. Vannitoa koristamisel ei ole uks enam ees ning kõik seinad ja eelkõige põrand on vabalt ligipääsetavad. Mõni sõna ukse kvaliteedist: vannituba on väga intiimne koht. Mida vähem müra sellest ruumist väljapoole kostab, seda paremini ennast seal tuntakse. Seetõttu tasub paigaldada kvaliteetne uks.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas