Vannituba suudab seda

Kas pesumasina koht on vannitoas? Mitte tingimata, aga see on võimalik, kui paari asja meeles pidada. Eramus paigutatakse see üsna sageli kasutatav ese tihtipeale keldrisse. Endale kuuluvas korteris seda tavaliselt ei soovita, üürikorterites põhjustab aga pesuköögi ühiskasutus mõnikord konflikte. Mis tahes ka põhjus poleks, mõnikord tuleb pesumasin eluruumidesse paigutada. Varem oli populaarne koht köök, tänapäeval on selleks eraldi ruumid (nn majapidamisruum) või vannituba.

Ruumi loomine vannituppa pesumasina jaoks

Ruumi loomine

Milline valik ka ei tehta, ruumi optimeerimine on igal juhul soovitav. Pesumasina paigutamine vannituppa on õigustatud, kui kõik muud igapäevased tarvikud peeglikappi või muudesse kappidesse mahuvad ja hästi kättesaadavad on. Sest pesupesemine on tegevus, millel vannituppa tegelikult asja ei ole ning millega kaasnevad sellised kõrvalnähud nagu lisapudelid, -karbid ja pesukorv, mille jaoks on vannitoas samuti ruumi vaja, kuid mis ei tohi samas kedagi segada. Sellele kaosele tuleks seetõttu õigel ajal pidurit tõmmata.

Ideaalne koht

Kõigepealt tuleks selgeks teha, mis on ideaalne koht. Vannis on vajalikud veeühendused olemas. Need annavad ette ka mänguruumi: vee juurdevoolu ühendusvoolikud võivad olla kuni kaks meetrit pikad, teab Geberiti tootejuht Urs Bohnsack, kes on seadmeühendustega hästi kursis. Peale selle peaks olemas olema ka heitvee- ja elektriühendus. Mis edasi? Nüüd läheb ühendamiseks „Kui juba ehitusjärgus mõelda sellele, et võib-olla tuleb ühel päeval paigutada vannituppa pesumasin, näiteks korteri üürileandmisel, saab endale selged eelised luua,“ rõhutab Urs Bohnsack. „Sellisel juhul saab ühendused ette valmistada ja see on kindlasti kõige puhtam lahendus.“

Paigaldaja abi

Aga kui sellele pole mõeldud? „Improviseerida saab alati,“ arvab asjatundja Urs Bohnsack, „kuid sellega suureneb veekahjustuste oht ning ka mugavuses tuleb järeleandmisi teha.“ Appi tuleb sanitaartehnika paigaldaja, kes aitab pesumasina õigesti paigaldada. „Valamusifooni saab asendada mudeliga, millel on heitveeäravoolu jaoks püsiühendus. Pesumasina veevarustuse jaoks saab paigaldada valamu külmaveetorule hargmiku ning pesumasinat selle kaudu varustada,“ selgitab Urs Bohnsack.

Milline peaks olema vannituba Teie jaoks?

Täiuslik vannituba vastab paljudele soovidele ja nõuetele. Kuid millised on Teie vajadused? Kas Teile on oluline ruum, puhtus või disain? Kas soovite kasutusmugavaid tooteid või eelistate lisamugavust, mida pakub Teile nt dušš-WC Geberit AquaClean? Või on Teile südamelähedane universaalne disain? Ükskõik, millised on Teie vajadused, me lihtsustame Teie igapäevaelu nutikate vannitoalahendustega.

Rohkem ruumi vannitoas
Rohkem puhtust vannitoas
Rohkem funktsionaalset disaini vannitoas
Rohkem mugavust vannitoas
Rohkem piireteta lahendusi vannitoas
Rohkem kasutusmugavust vannitoas